Griezmann prezantohet te Barcelona, zgjedh numrin 17 - Bota Sot
Griezmann prezantohet te Barcelona, zgjedh numrin 17

Futboll

Griezmann prezantohet te Barcelona, zgjedh numrin 17

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 19:24
Griezmann prezantohet te Barcelona, zgjedh numrin 17

Futbollisti i kombëtares së Francës, kampion në fuqi i botës, Antoine Griezmann, ka hedhur të zezën mbi të bardhë, duke nënshkruar kontratë 5-vjeçare me Barcelonën.

Sulmuesi 28-vjeçar t është prezantuar në “Camp Nou” dhe pas pak do të dalë në konferencë për media për herë të parë si lojtar i Barcelonës.

Zyrtarisht, francezi do ta veshë fanellën me numrin 17, e jo siç u raportua në fillim, numrin 7 – të cilin e mban Philippe Coutinho.  

Ky është një sinjal se mesfushori brazilian mund të qëndrojë në Barcelonë. Griezmann pas një kohe largohet nga Atletico Madridi, ku kishte kaluar një periudhë të gjatë. Barcelona me Griezmannin do të jetë shumë më e fortë në edicionin e ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat