Dëmtohet mesfushori, e ardhmja e tij te Real Madrid në dyshim - Bota Sot
Dëmtohet mesfushori, e ardhmja e tij te Real Madrid në dyshim

Futboll

Dëmtohet mesfushori, e ardhmja e tij te Real Madrid në dyshim

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 22:22
Real Madrid

Brahim Diaz ka marrë lajmin më të keq të mundshëm në Montreal të Kanadasë ditën e diel: ai ka pësuar një dëmtim muskulor i cili është më i rëndë se sa ishte parashikuar në fillim, kështu që ai do të qëndrojë larg fushave për katër deri në pesë javë. 

Zidane  e ka treguar qartë se e pëlqen Brahimin dhe 19-vjeçari ka shfaqur një formë të mirë në fazën përgatitore, por e ardhmja e tij është komplikuar akoma më shumë për shkak të këtij dëmtimi. 

Fantazisti është një nga lojtarët që tani pritet të huazohet diku, megjithëse shpresonte të bindte Zidane me paraqitjet e tij gjatë turit parasezonal. 

Dëmtimi i ka dhënë fund fazës përgatitore dhe ai duhet ta nisë gjithçka nga e para pas një muaji. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...