Real Madridi nuk pranon të paguajë 70 milionë euro për Eriksenin - Bota Sot
Real Madridi nuk pranon të paguajë 70 milionë euro për Eriksenin

Futboll

Real Madridi nuk pranon të paguajë 70 milionë euro për Eriksenin

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 00:28
Christian Eriksen

Futbollisti i Danimarkës, Christian Eriksen, mund të mbetet edhe për një edicion pjesë e Tottenhamit, kanë raportuar të hënën mediume të ndryshme.

Pas përfundimit të edicionit, Eriksen njoftoi ekipin anglez se dëshiron të largohet për një sfidë të re.

Real Madrdidi ka qenë i interesuar ta transferojë në radhët e veta danezin, por janë tërhequr për shkak të çmimit të kërkuar nga Tottenhami prej 70 milionë eurosh e po ashtu edhe pas ardhjes së Eden Hazardit dhe Luka Joviqit.

Mesfushori i Kombëtares së Danimarkës me ekipin nga Londra, ka kontratë deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...