Tottenham të gatshëm të japin 60 milionë euro për Bale - Bota Sot
Tottenham të gatshëm të japin 60 milionë euro për Bale

Futboll

Tottenham të gatshëm të japin 60 milionë euro për Bale

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 12:10
Gareth Bale

Tottenham janë gati për të paguar vetëm gjysmën e parave për sulmuesin e Realit, Gareth Bale.

“Los Blancos”, nuk janë të kënaqur me Bale dhe po mundohen ta shesin këtë verë dhe ekip i interesuar për të është gjiganti anglez, Tottenham të cilët janë të gatshëm ta paguajnë uellsianin 60 milionë euro.

Ekip tjetër i interesuar për Bale është edhe gjiganti tjetër anglez, Manchester United, transmeton KosovaPress.

Nëse ky transferim do të ndodh Bale do t’i zbritet paga nga 120 milionë euro në 60 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat