Interi do ta fillojë kampanjën e tyre në International Champions Cup - Bota Sot
Interi do ta fillojë kampanjën e tyre në International Champions Cup

Futboll

Interi do ta fillojë kampanjën e tyre në International Champions Cup

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 17:05
Interi do ta fillojë kampanjën e tyre në International Champions Cup

Interi e ka ftuar Radja Nainggolanin për kampanjën e tyre në International Champions Cup, ndërsa kanë lënë jashtë Mauro Icardin.

Mesfushori belg ishte larguar nga kampi stërvitor në Lugano në fundjavën e kaluar, derisa lidhet me një largim të mundshëm nga Nerazzurët.

Por, skuadra italiane ka njoftuar sot (16 korrik) se 31-vjeçari do të udhëtojë me skuadrën për në Singapor për ndeshjet miqësore.

Në anën tjetër, sulmuesi argjentinas, vazhdon të injorohet nga Antonio Conte, gjersa lidhet me një kalim në këtë afat kalimtar.

Transferimet e reja si, Lucian Agoume, Nicolo Barella, Valentino Lazaro dhe Stefano Sensi, janë përfshirë në listën e lojtarëve që kanë udhëtua në Azi, përfshirë këtu edhe Dalberit e Joao Marion, që spekulohet se mund të largohen në këtë afat.

Interi do ta fillojë kampanjën e tyre në International Champions Cup kundër Manchester Unitedit në këtë të shtune, para se të përballen me Juventusin dhe Tottenhami.

Skuadra e Interit për ICC: Berni, Handanovic, Padelli; Bastoni, D’Ambrosio, Dalbert, De Vrij, Ranocchia, Skriniar, Ntube, Pirola; Agoume, Barella, Borja Valero, Brozovic, Candreva, Gagliardini, Joao Mario, Lazaro, Nainggolan, Perisic, Sensi; Longo, Politano, Colidio, Esposito, Vergani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat