Ndodh e papritura, Neymar te Juventusi - Bota Sot
Ndodh e papritura, Neymar te Juventusi

Futboll

Ndodh e papritura, Neymar te Juventusi

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 11:32
Neymar

Raporti i sotëm në Mundo Deportivo thotë se ylli i Paris Saint-Germain Neymar tani është i hapur për t’u bashkuar me Juventusin.

Neymar është kthyer në stërvitje me PSG-n, por e përditshmja spanjolle këmbëngul se ai ende do të largohet nga klubi këtë verë, dhe një kthim te Barcelona duket gjithnjë e më pak gjasa.

Me këtë në mendje, braziliani do të kishte filluar të konsideronte lëvizjet në Real Madrid, Bayern Munich, Manchester United dhe Juve.

Sipas publikimit katalanas, synimet e ‘Bardhezinjëve’ në Ligën e Kampionëve dhe ‘rilindja’ me nënshkrimet e Cristiano Ronaldos, Matthijs de Ligt, Adrien Rabiot dhe Aaron Ramsey mund të tundojnë 27-vjeçarin për një transferim.

Sidoqoftë, me ‘Zonjën e Vjetër’ që tashmë ka shpenzuar shuma astronomike, është shumë e vështirë që ata mund të bien dakord një marrëveshje që kënaq klubin francez dhe qëndron brenda rregullave të Financial Fair Play.

Neymar kaloi te PSG në vitin 2017 dhe ka shënuar 51 gola në 58 ndeshje, duke fituar dy tituj Ligue 1, por magjia e tij në Paris është lënë në hije nga lëndimet dhe dalja në skenë e Kylian Mbappe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...