Barcelona vendos për të ardhmen e Malcom - Bota Sot
Barcelona vendos për të ardhmen e Malcom

Futboll

Barcelona vendos për të ardhmen e Malcom

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 08:42
Malcom

Transferimi i Antoine Griezmann dhe një lëvizje e mundshme për Neymar, kanë detyruar ekipin e Barcelonës të mendojë për shitjen e disa prej yjeve të skuadrës.

Kësisoj, ‘Blaugranasit’ kanë vendosur për shitjen e anësorit Malcom vetëm për çmimin e duhur, i cili mendohet të jetë rreth 60 milionë euro.

E ardhmja e brazilianit është në dyshim të madh pas një sezoni jo të mirë që pati.

Malcom ishte shumë pranë kalimit te Roma edicionin e kaluar, por vetëm pasi ateroi në aeroportin e kryeqytetit italian vendosi të ndërrojë destinacion e që duket se ishte ‘i mallkuar’.

Everton dhe Tottenham janë dy klubet që kanë ndjekur nga afër situatën e yllit brazilian, por deri tani nuk ka ardhur asnjë ofertë në drejtim të Barcës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...