Klopp, i brengosur për Manen - Bota Sot
Klopp, i brengosur për Manen

Futboll

Klopp, i brengosur për Manen

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 10:17
Sadio Mane

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është i shqetësuar për Sadio Manen që nuk ka pothuajse fare mundësi për të pushuar para se të fillojë sezoni i ri.

Pas një sezoni 2018/19 të vështirë me Liverpoolin, fituesi i Këpucës së Artë të Premierligës, Sadio Mane, i shënoi tri gola për t’i ndihmuar Senegalit të shkojë deri në finale të Kupës së Kombeve të Afrikës.

Ndeshja e së premtes kundër Algjerisë në Egjipt do të jetë fundi i sezonit, që zgjati rreth 12 muaj, për 27-vjeçarin, i cili luajti për ekipin e tij kombëtar edhe në Kupën e Botës së vitit të kaluar.

Sezoni i Liverpoolit nis më 4 gusht me përballjen e Community Shield kundër kampionit të Premierligës, Manchester Cityt, në stadiumin kombëtar të Anglisë, “Wembley”.

Pastaj, skuadra e Kloppit do të përballet me klubin e sapo promovuar në ligë, Norwich Cityn, që do të udhëtojë në Anfield më 9 gusht për ndeshjen hapëse të sezonit 2019/20 të Premierligës.

Kloppi është i vetëdijshëm që Mane nuk ka pasur kohë të pushojë fare këtë verë, duke e konfirmuar se klubi anglez ende nuk ka vendosur se sa pushim mund t’i japë Manes, pasi që tashmë pjesa tjetër e Liverpoolit veçse e ka filluar turneun parasezonal.

“Sa i përket Sadios, ne do ta shohim se çfarë do të bëjmë për të pas finales – si po ndihet ai dhe gjëra të tilla”, u shpreh Kloppi në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të Liverpoolit.

“Do të jetë shumë e vështirë. Sezoni i tij përfundon vetëm 16 ditë para se ne të luajmë kundër Manchester Cityt. Do të duhet ta marrim një vendim, por nuk e kemi bërë këtë ende”.

Përderisa data e kthimit të Manes në skuadër nuk është caktuar ende, Kloppi – skuadra e së cilit është në turne parasezonal në SHBA – zbuloi se Mohamed Salahu, Roberto Firmino dhe Alissoni do t’i bashkohen kampit stërvitor në korrik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...