Matthijs de Ligt është i Juventusit - Bota Sot
Matthijs de Ligt është i Juventusit

Futboll

Matthijs de Ligt është i Juventusit

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 11:02
Matthijs de Ligt është i Juventusit

Juventusi ka finalizuar marrëveshjen prej 75 milionë euro, duke nënshkruar kontratën pesëvjeçare me Matthijs de Ligt nga Ajax.De Ligt ra dakord me Juventusin javën e kaluar që do ta sheh mbrojtësin të fitojë 12 milionë euro për sezon – 8 milionë euro në pagën bazë, ndërsa 4 të tjera në formën e bonuseve.

Dhe 19-vjeçari ka finalizuar tashmë lëvizjen e tij në Juve, të cilët kanë mposhtur konkurrencën e një sërë klubesh më të mirë të Evropës, përfshirë Barcelonën, Manchester Unitedin dhe Paris Saint-Germain.

Agjenti i De Ligt, Mino Raiola ka pohuar se ka pasur një marrëveshje me Ajax për mbrojtësin që të largohet këtë verë në qoftë se është do të bëhet një ofertë e përshtatshme.

Holandezi arriti të martën në mbrëmje në Torino, ndërsa dje iu nënshtrua testeve mjekësore përpara se të zyrtarizohej kalimi i tij te ‘Biankonerët’.

Transferimet e De Ligt, Adrien Rabiot e Aaron Ramsey e bën Juventusin si ekipi favorit për të triumfuar në Ligën e Kampionëve nga bastet më të njohura në botë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...