Kujtim Shala befason me deklaratë për Jusuf Buxhovin! - Bota Sot
Kujtim Shala befason me deklaratë për Jusuf Buxhovin!

Futboll

Kujtim Shala befason me deklaratë për Jusuf Buxhovin!

Nga: Kemajl Goca Më: 18 korrik 2019 Në ora: 12:21
Kujtim Shala befason me deklaratë për Jusuf Buxhovin!

Legjenda e futbollit të Kosovës, Kujtim Shala, ka postuar një foto në profilin e tij dhe befason me deklaratë për shkrimtarin e njohur Jusuf Buxhovi.   

“Me intelektualin e kalibrit botëror, i pathyeshmi Jusuf Buxhovi gjithmonë me ty”, shkruan Shala.

Ish futbollist i Lirisë së Prizrenit, Partizanit të Beogradit, Prishtinës, Dinamos së Zagrebit, disa skuadrave franceze e gjermane, ka një respekt të veçantë për Buxhovin.

Shala ka kohë që jetën e vepron në Gjermani, por në Zagreb ka simpati të madhe nga tifozët Bad Blue Boys te Dinamos së Zagrebit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...