Gjiganti i Premierligës kërkon Dybalan - Bota Sot
Gjiganti i Premierligës kërkon Dybalan

Futboll

Gjiganti i Premierligës kërkon Dybalan

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 21:24
Paulo Dybala

Manchester United kanë hapur bisedimet me Juventusin për Paulo Dybalan, me lojtarin që vazhdon të ngurrojë për një transferim të mundshëm në ‘Old Trafford’.

Reprezentuesi argjentinas ka qenë i lidhur me një transferim në ‘Old Trafford’ prej kohësh.

United ende nuk ka bërë ofertë për 25 vjeçarin, por Gazzeta dello Sport raporton se kontakti i parë mes dy klubeve është bërë.

Megjithatë, kjo gazetë deklaron se Juventusi dëshiron të paktën 80 milionë euro për argjentinas, dhe sulmuesi po ashtu dëshiron të qëndrojë në Torino, për të vazhduar për vendin e tij nën drejtimin e Maurizio Sarri.

‘Djajtë e Kuq’ do të tentojë të arrijë te Dybala, përballë këtyre dy pengesave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...