Shuan dyshimet - Bota Sot
Shuan dyshimet

Futboll

Shuan dyshimet

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 15:25
De Rossi

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e mesfushorit Daniele De Rossi, i cili u la jashtë projektit të Romës në fund të sezonit, por që nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur.

Futbollisti është bindur nga ish shoku i tij i skuadrës, aktualisht Drejtor Sportiv te Boca Juniors, Nicola Burdisso, që t’i bashkohet skuadrës legjendare argjentinase.

Negociatat i ka konfirmuar edhe presidenti i “gjenovezëve”, Daniel Angelici, i cili në një intervistë për mediat argjentinase tha se me 99% De Rossi do të veshë fanellën e Boca Juniors.

“Negociatat me De Rossin janë drejt përfundimit dhe mund t’ju them se me 99 % do të veshë fanellën e Bocës. E presim të vijë në Buenos Aires këto ditë, për të sistemuar edhe detajet e fundit”, tha Angelici.

Ndërkohë mediat në Argjentinë thonë se De Rossi do të nënshkruajë një kontratë të vlefshme deri në fund të muajit mars, kohë edhe kur përfundon kampionati, ndërsa drejtuesit e Bocas po përgatitin një prezantim spektakolar të tij, në stadiumin “La Bombonera”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...