Reus shpallet lojtari më i mirë në Gjermani - Bota Sot
Reus shpallet lojtari më i mirë në Gjermani

Futboll

Reus shpallet lojtari më i mirë në Gjermani

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 12:57
Marco Reus

Ylli i Borussia Dortmund, Marco Reus, është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Gjermani.

Në votimet e Asociacionit të Gazetarëve gjerman të Sportit, (VDS), Reus i ka prirë listës, duke numëruar më së shumti vota.

Ylli i Dortmund ka lënë pas tij yllin e Bayer Leverkusen, Kai Havertz dhe atë të Bayern Munich, Joshua Kimmich.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...