Edhe një futbollisti nga Afrika në Therandë - Bota Sot
Edhe një futbollisti nga Afrika në Therandë

Futboll

Edhe një futbollisti nga Afrika në Therandë

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 18:24
Edhe një futbollisti nga Afrika në Therandë

Marius Stephane Tatkeu Yimkoua është futbollist që ka firmosur me FC Ballkanin. Edhe ai sikurse Effa, vjen nga kontinenti i Afrikës, përkatësisht shteti i Kamerunit. 

Marius luan në mesfushë dhe në Kamerun ka qenë pjesë e grupmoshave të kombëtares nga vjen, konfirmon Ballkani nga Theranda.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat