Pas largimit të Rooney-t, DC United i vë syrin yllit të Arsenalit - Bota Sot
Pas largimit të Rooney-t, DC United i vë syrin yllit të Arsenalit

Futboll

Pas largimit të Rooney-t, DC United i vë syrin yllit të Arsenalit

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 23:55
Ozil

DC United është futur në merkato për të zëvendësuar yllin e ekipit Wayne Rooney, i cili është rikthyer në Angli te Derby.

Mesfushori i Arsenalit Ozil është në radarët e amerikanëve pas dy viteve problematike që po kalon në Emirates.

Sipas shtypit amerikan, Ozil dhe Mario Balotelli janë dy objektivat e DC. Gjermani pritet të takojë drejtuesit e klubit të MLS në javën e ardhshme për të negociuar një transferim të mundshëm.

Edhe Arsenali nuk do të ishte kundër largimit të gjermanit, duke parë se fiton 400,000 euro në javë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...