Ancelotti: Kjo skuadër është favorite në Ligën e Kampionëve - Bota Sot
Ancelotti: Kjo skuadër është favorite në Ligën e Kampionëve

Futboll

Ancelotti: Kjo skuadër është favorite në Ligën e Kampionëve

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 08:23
Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti pret që Barcelona të kërkojë titullin e Ligës së Kampionëve, pas nënshkrimeve këtë afat kalimtar.

Kampionët e pesëfishtë evropian kanë pasur rënie në këtë garë, duke pritur për titull që nga viti 2015.

Në dy vitet e fundit, Barcelona ka përjetuar eliminimi të dhimbshme, duke u përmbysur nga Roma në çerekfinale dhe Liverpool në gjysmëfinale.

“Unë besoj se Barcelona gjithmonë është një kandidate për të fituar Ligën e Kampionëve”, ka deklaruar Ancelotti.

“Ka një lojtar si Leo Messi dhe shumë të tjerë, kështu që unë mendoj se ata do të garojnë për të fituar maksimumin dhe maksimumi është Liga e Kampionëve”.

“Unë mendoj se me nënshkrimet që kanë bërë, këtë vit do të jenë konkurrues”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...