Manchester City starton furishëm, fiton me 5:0 - Bota Sot
Manchester City starton furishëm, fiton me 5:0

Futboll

Manchester City starton furishëm, fiton me 5:0

Nga: K. G. Më: 10 gusht 2019 Në ora: 15:23
Manchester City starton furishëm, fiton me 5:0

Manchester City starton me fitore bindëse me rezultat 5:0 në Londër kundër West Ham-it. 
Vendasit nuk i rezistuan dot kampionit në fuqi në hapje të edicionit të ri në Premier League. 

Në minutën e 25-të, Gabriel Jesus e hapi serinë e golave, duke vazhduar Sterling (51', 75' e 90+2’), Aguero (84' - nga penalltia). 

Ndeshja u përcoll nga 59.870 shikues. Në Premier League u shënua het-triku i parë në hapje të edicionit duke iu falënderuar të disponuarit Raheem Sterling. 

Ky futbollist ka qenë lojtar i ndeshjes dhe i pandalshëm për lojtarët vendas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat