Juventus prezanton Danilo-n: Ndihem mirë, por diçka duhet të ndryshojë - Bota Sot
Juventus prezanton Danilo-n: Ndihem mirë, por diçka duhet të ndryshojë

Futboll

Juventus prezanton Danilo-n: Ndihem mirë, por diçka duhet të ndryshojë

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 15:19
Danilo

Në shtëpinë e Juventus ka qenë dita e Danilo-s. Ish-mbrojtësi i krahut i Manchester City dhe Real Madrid është prezantuar para tifozëve të rinj në konferencë për shtyp.

Përshtypjet e para - "Janë shumë të mirë, për mua ka qenë një pritje e nxehtëdhe jam ndier mirë që nga ditët e para. Në fushë gjërat do të shkojnë akoma më mirë".

Alex Sandro - "Gjatë negociatave kam folur shpesh me Alex Sandro-n, ka qenë shumë i rëndësishëm për mua. Ma kë dhënë informacione te sakta. Ka qenë shumë e rëndësishme të kisha një mik si ai. Ka patur një rol vendimtar dhe do të jetë gjithmonë e më shumë në vazhdim ".

Ronaldo - "Kam folur edhe me Ronaldo-n para se të vija këtu, kemi bërë pak shaka. I kam thënë se doja numrin 7, po se ishte zënë... Më ka pritur me buzëqeshje, kë thënë se është një klub i mrekullueshëm. Është shumë stimuluese të dish se do të luash në krah të një lojtari të atij niveli".

Juventus brazilian - "Nëse nuk është një klub me traditë braziliane, kjo duhet të ndryshojë, me gjithë respektin për të gjithë. Grupi i brazilianëve mund të jetë i rëndësishëm, shpresoj ta bëj Juven pak më braziliane me Douglas Costa dhe Alex Sandro".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...