Arsenali në kërkim të ndonjë blerësi për Mustafin - Bota Sot
Arsenali në kërkim të ndonjë blerësi për Mustafin

Futboll

Arsenali në kërkim të ndonjë blerësi për Mustafin

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 16:25
Shkodran Mustafi

Arsenali është duke u munduar me patjetër ta shesë mbrojtësin, Shkodran Mustafi.

Mediat angleze thonë se Mustafi mund të largohet si huazim nga klubi i topçinjve.

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery i ka treguar Mustafit se nuk ka te ardhme në “Emirates” dhe duhet të gjejë ndonjë klub tjetër.

27-vjeçari kushtoj 35 milionë kur u transferua në Arsenal, mirëpo vlera e tij është ulur tanimë në 15 milionë euro.

Për të janë të interesuar skuadra si AC Milan, Lazio dhe Sampdoria, por është i kërkuar edhe nga dy gjigantët turk Fenerbahçe dhe Galatasaray në formë të huazimit me mundësi blerje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...