Shpërthen Valverde, kritikon hapur Griezmann! - Bota Sot
Shpërthen Valverde, kritikon hapur Griezmann!

Futboll

Shpërthen Valverde, kritikon hapur Griezmann!

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 00:27
Ernesto Valverde

Trajneri i Barcelonas, Ernesto Valverde, ka analizuar humbjen ndaj Bilbaos teksa ka vendosur gishtin edhe te super ylli i afruar në merkaton e verës, Griezmann. "Vërtet që niset nga krahu dhe ushtron shumë presion aty, por duhet të futet më në brendësi të aksioneve dhe të lojës, duke mos qëndruar i distancuar... Messi? Na mungon, sigurisht, sepse Leo të zgjidh ndeshje të mbyllura".

"Suarez ka një dëmtim, shpresoj të mos e humb për shumë kohë. Në pjesën e dytë luajtëm jo edhe aq keq, por këto ndeshje duhet t'i mbyllësh ndryshe rrezikon dhe mjafton një episod, si me Aduriz!".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...