Thiago Silva ka shpresë që Neymar do ta bëjë këtë gjë - Bota Sot
Thiago Silva ka shpresë që Neymar do ta bëjë këtë gjë

Futboll

Thiago Silva ka shpresë që Neymar do ta bëjë këtë gjë

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 13:54
Neymar

Thiago Silva ka shpresë se Neymar do të mbetet në Paris Saint-Germain mes spekulimeve të vazhdueshme që sugjerojnë se ai mund të kthehet në La Liga para se të mbyllet afati kalimtar veror.

E ardhmja e Neymar në Paris ka qenë subjekt i shumë spekulimeve përgjatë vitit 2019, me Real Madrid dhe Barcelona të interesuara për të siguruar shërbimet e tij para 2 shtatorit.

Braziliani nuk erdhi fare në stërvitjet para-sezonale me skuadrën e PSG, pasi shprehu dëshirën për t’u rikthyer në Spanjë pas dy vjetëve në kryeqytetin francez.

Qendërmbrojtësi beson se bashkatdhetari i tij akoma mund të mbetet në klub, por gjithashtu pranon se “çdo gjë mund të ndodhte” para se të mbyllet afati i transferimeve.

“Sigurisht që na mungon ai,” u tha Silva gazetarëve pas ndeshjes. “Shpresoj që në fund, ai do të jetë në gjendje të qëndrojë me ne sepse është një djalë i pabesueshëm, një lojtar i domosdoshëm për këtë ekip, por duhet të presim për atë që do të ndodhë në fund të transferimeve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...