Pas Kryeziut dhe Zenelit, Kosovës mund t’i mungoj edhe Rashica kundër Çekisë dhe Anglisë - Bota Sot
Pas Kryeziut dhe Zenelit, Kosovës mund t’i mungoj edhe Rashica kundër Çekisë dhe Anglisë

Futboll

Pas Kryeziut dhe Zenelit, Kosovës mund t’i mungoj edhe Rashica kundër Çekisë dhe Anglisë

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 19:51
Kosova

Kombëtarja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm do të luaj dy ndeshje shumë të rëndësishme për kualifikimet e kampionatit evropian 2020.

Trajneri Bernard Challandes si asnjëherë më parë do të ballafaqohet me probleme sa i përkët lëndimeve sepse do të mungojnë dy mesfushorët Hekuran Kryeziu dhe Arbër Zeneli të cilët kanë këputur ligamentet e gjurit.

Së fundi është lënduar edhe anëtari i Werder Bremen Milot Rashica, pasi ka zgjatur muskulin në ndeshjen e fundit kundër Fortuna Dusseldorf.

Burime të mediave, bëjnë të ditur që Rashica do t’i nënshtrohet skenimeve për të parë shkallën e lëndimit dhe mund të jetë jashtë fushës për disa ditë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...