Zyrtare: Rashica mungon disa javë, mund t’i humbë ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë

Futboll

Zyrtare: Rashica mungon disa javë, mund t’i humbë ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 15:44
Milot Rashica

Skuadra gjermane Werder Bremen ka konfirmuar mungesën disa javore të Milot Rashicës.

23 vjeçari u lëndua kundër Fortuna Dusseldorf në fundjavën e kaluar, pasi zgjati muskulin.

Si pasojë Rashica nuk do të luaj kundër Hoffenheimit dhe Augsburgut në Bundesligë.

Megjithatë ekziston rreziku që mesfushori të mos luaj edhe për Kosovën në dy ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat