Florian Loshaj në 11-shin e javës së kampionatit elitar rumun - Bota Sot
Florian Loshaj në 11-shin e javës së kampionatit elitar rumun

Futboll

Florian Loshaj në 11-shin e javës së kampionatit elitar rumun

Nga: F.B Më: 21 gusht 2019 Në ora: 08:33
Foto ilustrim

Paraqitjet e mira, asistimet dhe organizimi i lojës si pjesë e “trurit” të skuadrës rumune Politehnika pasi në Kampionatin elitar të Futbollit rumun, kanë bërë që futbollisti nga Skenderaj Florian Loshaj të hyjë në njëmbëdhjetëshin e javës së 6-të të këtij edicioni.

Si dihet Loshaj, që më herët ka qenë pjesë e Genkut belg, ndërsa më pas edhe skuadrave holandeze Roda e Mastchiht, sivjet ka kaluar në kampionatin rumun, ku po tregon formë të lartë, si titullar i rregullt, organizatori kryesor i lojës pro edhe shënues.

Ai në 6 paraqitjet e deritashme në kampionatin rumun për skuadrën e tij Politehnik Iasi ka shënuar dy gola vendimtar në fitoret e skuadrës së vet në përballje me Cluj dhe Steaua.

Të përkujtojmë se Loshaj, ka qenë pjesë e U-21 të Kosovës në garat e shkuara kualifikuese nën urdhrat e trajnerit të njohur mitrovicas Rafet Prekazi, ndërkohë që po vazhdon të dëshmohet dhe imponohet edhe për përfaqësuesen e Kosovës.

Ai është shprehur shumë i kënaqur me paraqitjet e deritashme në kampionatin rumun, ndërkohë që premton lojëra edhe më të mira në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...