Juventus merr vendimin përfundimtar për Higuain - Bota Sot
Juventus merr vendimin përfundimtar për Higuain

Futboll

Juventus merr vendimin përfundimtar për Higuain

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 23:03
Gonzalo Higuain

Juventus thuhet se ka marrë vendimin përfundimtar në lidhje me të ardhmen e Gonzalo Higuain.

‘Bianconerët’ po kërkojnë të shesin disa prej lojtarëve të tyre këtë verë, për të siguruar të ardhura.

Kampionët e Serie A deri më tani kanë shitur vetëm Joao Cancelon dhe kanë sjellë në këmbim Danilon, duke fituar një shumë të caktuar parash.

Të dy, Higuain dhe Mario Mandzukic ishin të lidhur me një largim nga Juventus.

Gazzetta dello Sport pretendon se Higuain do të qëndrojë te Juventus këtë verë, pasi klubi ka marrë vendim që të mos e shesë atë.

Mandzukic është lojtari që njerëzit e Maurizio Sarrit do të shikojnë të sakrifikojnë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...