Napoli nis misionin “titull”, spektakël në “Artemio Franchi” për tri pikët e para - Bota Sot
Napoli nis misionin “titull”, spektakël në “Artemio Franchi” për tri pikët e para

Futboll

Napoli nis misionin “titull”, spektakël në “Artemio Franchi” për tri pikët e para

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 23:09
Pamje nga ndeshja

Napoli ka shënuar fitore të jashtëzakonshme ndaj Fiorentinës në “Artemio Franchi”.

Djelmoshat e Ancelottit kishin një ndeshje të vështirë përballë Fiorentinës së përforcuar, por që në fund i’a arritën qëllimit.

Arkëtuan tri pikët e para dhe kështu të jenë në hap me Juventusin qysh në start të edicionit.

Insigne dy herë, Callejon e Mertens nga një herë, mjaftuan që nënkampionët aktual të korrin fitore, përkundër tre golave të pësuar nga “violat”, për të cilën shënuan, Pulgar, Milankovic e Kevin Prince Boateng.

Javën e ardhshme, Napoli do ta zhvillojë derbin e javës kundër Juventusit në “Allianz”, derisa skuadra e Montellas udhëton drejt Genoas, për t’u përballur me skuadrën me po të njëjtin emër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...