Çekia publikon listën kundër Kosovës, ja ku luajnë lojtarët e saj - Bota Sot
Çekia publikon listën kundër Kosovës, ja ku luajnë lojtarët e saj

Futboll

Çekia publikon listën kundër Kosovës, ja ku luajnë lojtarët e saj

Nga: K. Goca Më: 27 gusht 2019 Në ora: 13:17
Çekia publikon listën kundër Kosovës, ja ku luajnë lojtarët e saj

Kombëtarja e Çekisë ka bërë të ditur listën e futbollistëve për ndeshjen me Kosovën, e cila zhvillohet me 7 shtator në orën 15.00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 

Përzgjedhësi i Çekisë, Jaroslav Silhavy, ka publikuar listën me 19 futbollistë.  Çekia ka zhvilluar tre ndeshje kualifikuese, në të cilën ka dy fitore e një humbje. Çekia humbi nga Anglia 5:1, ndërsa e mundi me 2:1 Bullgarinë  dhe 3:0 Malin e Zi.

Lista: 
Portierë: Tomas Koubek (FC Augsburg – 9/0), Jiri Pavlenka (SV Werder Bremen – 10/0), Tomas Vaclik (Sevilla FC – 25/0). Mbrojtës: Jan Boril (SK Sllavia Praga – 9/0), Jakub Brabec (FC Viktoria Plzen (14/0), Vladimir Coufal (SK Sllavia Praga (4/0), Ondrej Çelustka (Antalyaspor – 12/1), Pavel Kaderabek (TSG Hoffenheim – 39/3), Tomas Kalas (Bristol City FC – 19/2), Filip Novak (Trabzonspor – 23/1), Marek Suchy (FC Augsburg – 42/1).

Mesfushorë: Vladimír Darida (Hertha BSC – 55/4), Josef Husbauer (SK Sllavia Praga - 18/1), Jakub Jankto (Sampdoria – 21/3), Jan Kopic (FC Viktoria Plzen – 15/3), Alex Kral (SK Sllavia Praga – 3/0), Lukas Masopust (SK Sllavia Praga – 5/0), Tomas Souçek (SK Sllavia Praga – 20/2). Sulmues: Patrik Schick (AS Roma– 18/8).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat