Juve nuk heq dorë nga Rakitic - Bota Sot
Juve nuk heq dorë nga Rakitic

Futboll

Juve nuk heq dorë nga Rakitic

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 16:17
Ivan Rakitic

Juventusi ende nuk ka hequr dorë nga mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic.

Sipas mediave italiane kroati është i gatshëm për të luajtur për “Zonjën e Vjetër” dhe klubi italian do ta provojë transferimin e tij në afatin e janarit.

Rakitiq ka shpresuar deri në momentin e fundit për të nënshkruar, mirëpo një gjë e tillë ka dështuar, transmeton KosovaPress.

Sipas disa spekulimeve kampionët e Italisë dhe kroati kanë arritur marrëveshje, mirëpo Barcelona nuk është e kënaqur nga oferta.

Barcelona ka dashur mesfushorin Emre Can si shkëmbim, mirëpo Juventusi ka dëshiruar ta sakrifikoi Federico Bernardeschin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...