Gjashtë shqiptarë e veshin fanellën e klubit të Ligës së Parë të Serbisë! - Bota Sot
Gjashtë shqiptarë e veshin fanellën e klubit të Ligës së Parë të Serbisë!

Futboll

Gjashtë shqiptarë e veshin fanellën e klubit të Ligës së Parë të Serbisë!

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 14:47
Gjashtë shqiptarë veshin fanellën e klubit të njohur serb!

Gjashtë futbollistë të rinj, nga shkolla e futbollit KF Lugina nga Preshevë, do të vazhdojnë karrierën e tyre në skuadrën e parë Dinamo nga Vranje, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Besim Bajrami, Ehad Kadriu, Florent Xhelili, Egzon Ahmeti, Sead Rexhepi dhe Selajdin Hamiti, janë këta futbollistët shqiptarë nga Lugina që zyrtarisht u bashkuan në radhët e lojtarëve të ekipit të parë serbe nga Vranja qe në ditën e parë të shtatorit.

“Tradita vazhdon, puna e trajnerëve tanë po vlerësohet gjithnjë e më shumë çdo ditë”– tha KF Lugina.

Klubi u uroi sukseseve të ish-lojtarëve tani shumë në karrierën e tyre të mëtejshme.
Gjashtë futbollistët e rinj nuk do të jenë shqiptarët e parë që dhurojnë një fanellë të Verdhë me Dinamon.

Para kësaj, ish-shoku i tyre i skuadrës Xhavit Veliu (17) u transferua në klubin Vranje në korrik, dhe dy sezone më parë, një tjetër i ri shqiptar, Domiant Ramadani nga Tërnoci i Madh, i cili u largua nga klubi, luajti në Dinamo, e cila garon në Ligën e Parë të Serbisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...