BBC: Kosova u pranua në UEFA veç tri vjet më herët, tash afër EURO 2020 - Bota Sot
BBC: Kosova u pranua në UEFA veç tri vjet më herët, tash afër EURO 2020

Futboll

BBC: Kosova u pranua në UEFA veç tri vjet më herët, tash afër EURO 2020

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 17:31
Pamje nga ndeshja

Edhe prestigjiozja BBC ka shkruar për fitoren fantastike të Kosovës kundër Republikës së Çekisë.

BBC ka shkruar se pas kësaj fitoreje i është dhënë një e shtyrë e madhe shpresave për arritjen e turneut të parë ndërkombëtar.

“Vendi ballkanik e arriti pranimin në Uefa dhe Fifa vetëm tri vjet më parë.” – shkruhet në raport.

Më tej, aty shtohet se edhe nëse Kosova nuk e arrin kualifikimin përmes grupeve, do të ketë mundësinë që të kualifikohet në Euro 2020 përmes play-offit që e mbërriti në Ligën e Kombeve.

Ndeshjen e radhës, Kosova do ta ketë përballë Anglisë në St.Mary të Southamptonit të martën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...