Thaçi dhe Meta të “çmendur” për fitoren e Kosovës - Bota Sot
Thaçi dhe Meta të “çmendur” për fitoren e Kosovës

Futboll

Thaçi dhe Meta të “çmendur” për fitoren e Kosovës

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 18:25
Ilir Meta

“Emocione të jashtëzakonshme përjetova sot në stadiumin “Fadil Vokrri””, kështu shkruan në facebook presidenti Ilir Meta pas fitores 2 me 1 të Kosovës ndaj Çekisë.

Edhe pse pa pesë titullarë, ata treguan se shpirti i ekipit është gjithçka për Fitore!Urime edhe tifozëve të pamposhtur!”, shkruan Meta më tej.

Por nga fotot më poshtë duket se Meta e ka ndjekur ndeshjen bashkë presidentin Thaçi, i cili para ndeshjes shkruante “Sot në stadiumin që mban me nder emrin e Fadil Vokrrit mund ta vazhdojmë ëndrrën dhe historinë e suksesit për futbollin e Kosovës. Uroj që djemtë e përfaqësueses sonë ta fitojnë këtë betejë përcaktuese për vazhdimin e kualifikimit në Kampionatin Evropian. Sot duhet të fitojmë për Kosovën, duhet të fitojmë për Vokrrin”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...