Umtiti flet për spekulimet që e lidhin me Arsenalin - Bota Sot
Umtiti flet për spekulimet që e lidhin me Arsenalin

Futboll

Umtiti flet për spekulimet që e lidhin me Arsenalin

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 10:24
Samuel Umtiti

Samuel Umtiti ka hedhur poshtë raportet që shkruajnë se ai kishte kontakte me Arsenalin gjatë verës dhe ishte një lojtar i mundshëm për negociatat në përpjekjen e Barcelonës për ta rikthyer Neymar në klub.

Spekulimet e transferimeve e rrethuan fituesin e Kupës së Botës për pjesën më të madhe të afatit të fundit kalimtar.

U tha se, pas dëmtimeve të shpeshta, Barcelona ka vendosur ta shes 25-vjeçarin.

“Sinqerisht, nuk e di se nga erdhi ky spekulim me Arsenalin”, i tha ai Canal Football Club.

“Gjatë natës, unë mora mesazhe nga miqtë e mi, ‘ah, kështu që ju po bashkoheni me Arsenalin?’ Jo , më vjen keq por po qëndroj te Barcelona”.

“Kontaktet me Arsenalin? Për të qenë i sinqertë, nuk e di nëse ata kishin biseda me agjentin tim, thjesht i thashë se nuk më interesonte çfarë po ndodhte këtë verë dhe se nuk ishte as e nevojshme të flisja me mua për të”, zbuloi francezi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...