Il Messaggero: Berisha, heroi i Kosovës së vogël - Bota Sot
Il Messaggero: Berisha, heroi i Kosovës së vogël

Futboll

Il Messaggero: Berisha, heroi i Kosovës së vogël

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 12:38
Valon Berisha

Presitgjozja italinae Il Messaggero i ka kushtur një shkrim, lojtarit të Lazios dhe kombëtares së Kosovës, Valon Berishës.

Ata e kanë cilësuar Berishën si një hero i Kosovës së vogël, duke theksuar se me hyrjen e tij në lojë, loja e Kosovës ndryshoi për të mirë.

“Pas një viti me probleme fizike, tanimë është koha e Berishës. Një protagonist absolut. Ndoshta, as ai nuk e priste një kthim kaq të rëndësishëm dhe inkurajues. Një përgjigje e mirë nga Valoni” shkruhet ndër tjerash në këtë shkrim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...