Klopp: E këshillova Coutinhon t’i bashkohet Bayernit - Bota Sot
Klopp: E këshillova Coutinhon t’i bashkohet Bayernit

Futboll

Klopp: E këshillova Coutinhon t’i bashkohet Bayernit

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 15:40
Klopp: E këshillova Coutinhon t’i bashkohet Bayernit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka pranuar që i ka thënë mesfushorit, Philippe Coutinho t’i bashkohet Bayern Munich.

Mesfushori i Barcelonës është huazuar nga gjiganti gjerman me mundësi blerje në sezonin e ardhshëm për 120 milionë euro.

Tekniku gjerman ka thënë se ky transferim ishte i duhuri për të.

“Është yll botëror, transferim i mirë për Bayernin dhe Bundesligën. Mendova se ishte zgjedhje e mirë për të dy anët kur dëgjova për herë të parë. I thash që fanella e Bayernit do t’i shkojë”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat