Martinez: De Bruyne sulmuesi me i mirë në botë - Bota Sot
Martinez: De Bruyne sulmuesi me i mirë në botë

Futboll

Martinez: De Bruyne sulmuesi me i mirë në botë

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 13:33
De Bruyne dhe Guardiola

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ka folur vetëm fjalë të mira për sulmuesin e Manchester Cityt, Kevin de Bruyne.

De Bruyne shënoi dje në fitoren e thellë ndaj Skotlandes.

Martinez tha se për të është sulmuesi me i mirë në botë.

“Ka filluar mirë sezonin, andaj shihen kualitetet e tij. Për mua, është sulmuesi më i mirë në botë. Është i mirë, merr përgjithësi dhe ka rëndësi të madhe për klubin”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...