Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm - Bota Sot
Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

Futboll

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Islandës, ka befasi në sulm

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 13:46
Shqipëria

Shqipëria ndeshet sonte me Islandën në “Elbasan Arena”.

Edy Reja mund të ketë shansin e fundit ndaj Islandës për t’u mbyllur gojën të gjithëve pas disfatës skandaloze ndaj Francës me rezultatin 4-1. 

Ekipi shqiptar do të luajë mbrëmjen e sotme prej orës 20:45, në “Elbasan Arena”.Numri një i stolit ka ndryshuar shumë në formacionin e ekipit dhe priten rikthime dhe dalje të rëndësishme nga formacioni.

Ai konfirmoi se kapiteni Mërgim Mavraj do të jetë në stol, por ka arnime dhe në mesfushë e sulm. Ekipi do të rreshtohet sërish me skemën 3-5-2.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë:  Strakosha; Hysaj, Ismajli, Xhimshiti, Dermaku, Lenjani; Bare, Gjasula, Xhaka (Abrashi); Manaj, Cikalleshi. Tr. Edy Reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...