Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho për Kosovën! - Bota Sot
Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho për Kosovën!

Futboll

Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho për Kosovën!

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 23:05
Jadon Sancho

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia.

Ylli i ri i Dortmundit, Jadon Sancho realizoi dy gola në këtë takim dhe shprehet mjaft i lumtur, pasi për të ishin golat e parë me kombëtaren e Anglisë.

Ai thekson se Kosova dhe Anglia zhvilluan një lojë të çmendur.

“Ishte një lojë e çmendur! Unë jam i kënaqur që shënova golin tim të parë për Anglinë. Goli i parë i pësuar ishte një gabim i keq nga ne, por ishte një kthim i shkëlqyeshëm”, tha fillimisht Sancho.

Në fund, Sancho thekson se golat ia dedikon nënës së tij që ka vdekur para disa ditëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat