Gjiganti i basteve: Atë që Zvicra, Kroacia, SHBA-të dhe Çekia dështuan ta bëjnë, Kosova e bëri për një minut - Bota Sot
Gjiganti i basteve: Atë që Zvicra, Kroacia, SHBA-të dhe Çekia dështuan ta bëjnë, Kosova e bëri për një minut

Futboll

Gjiganti i basteve: Atë që Zvicra, Kroacia, SHBA-të dhe Çekia dështuan ta bëjnë, Kosova e bëri për një minut

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 23:15
Pamje nga ndeshja

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte luftoi si e çmendur, por në fund u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia.

Ishte një përballje e jashtëzakonshme, derisa të gjithë ishin të fasionuar nga ajo që po shihnin në fushë.

Se sa e jashtëzakonshme ishte paraqitja e Kosovës sonte e nënvizon edhe postimi i gjigantit të basteve, bet365.

“Në 12 muajt e fundit, Anglia është ndeshur me Zvicrën, Kroacinë, SHBA-të, Republikën e Çekisë dhe Bullgarinë – të gjitha këto kanë dështuar të shënojnë.

“Kosovës iu desh vetëm një minut.” 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...