Ramos: Van Dijk, kandidat serioz për të fituar Topin e Artë - Bota Sot
Ramos: Van Dijk, kandidat serioz për të fituar Topin e Artë

Futboll

Ramos: Van Dijk, kandidat serioz për të fituar Topin e Artë

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 11:52
Virgil van Dijk Sergio Ramos

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka thënë që mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk është kandidatë i vërtetë për të fituar Topin e Artë.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo e kanë fituar këtë çmim për 10 vjet, derisa vitin e kaluar e fitoi mesfushori, Luka Modriq.

Spanjolli tha se nëse holandezi e fiton kjo do të ishte gjë e mirë, transmeton KosovaPress.

“Nëse Van Dijk e fiton, do të jetë shumë e rëndësishme. Si mbrojtës, është vështirë. Është vështirë, nuk është vetëm Messi dhe Ronaldo, ka mundësi për lojtarët e tjerë. Të bën të mendosh që asnjë lojtar spanjoll nuk e ka fituar. Është çmim individual dhe nuk dihet kush do ta fitojë”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...