Baba i Neymar: Jam i lumtur që Barcelona u mundua ta rikthejë Neymar

Futboll

Baba i Neymar: Jam i lumtur që Barcelona u mundua ta rikthejë Neymar

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 13:02
Neymar me babain e tij

Baba i yllit të PSG-së, Neymar e ka pranuar që ka qenë i lumtur kur lojtarët e Barcelonës, kërkuan rikthimin e Neymar.

Braziliani ka biseduar për këto lidhje me liderët e Barcelonës në dhomën e zhveshjes.

Për këtë gjë tha se Neymar ishte shumë i lumtur te gjiganti spanjoll.

“Braziliani dëshiron të jetë aty ku është i lumtur. Djali im ishte i lumtur te Barcelona. Kur shokët e tij e pyetën nëse do të rikthehet, kjo e preki atë”, deklaroi ai.

Ai gjithashtu foli edhe për rolin e tij si agjenti i Neymar. “Si agjent, ndjehesh i dobët kur nuk ka strukturë që të lejon të largohesh. Nuk kishte lirim në kontratë dhe kjo i bëri gjërat e vështira. U munduam dhe bëmë më të mirën për të”, deklaroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat