Tifozi i veçantë anglez që nuk u lejua të hynte në stadium për ndeshjen kundër Kosovës - Bota Sot
Tifozi i veçantë anglez që nuk u lejua të hynte në stadium për ndeshjen kundër Kosovës

Futboll

Tifozi i veçantë anglez që nuk u lejua të hynte në stadium për ndeshjen kundër Kosovës

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 20:05
John Westwood

Anglia njihet si kombi që ka një tifozëri të zjarrtë dhe shumë të dhënë pas ekipit të tyre. Por në ndeshjen e mbrëmshme u lan në hije nga 4000 tifozë të Kosovës të pranishëm në stadiumin “St Marys” në Southampton.

Mediat angleze kanë raportuar se në stadium nuk u lejua të hynte njëri nga tifozët më të veçantë të Tre Luanëve.

Tifozi i njohur i kombëtares angleze, John Westwood nuk u pranua të hynte në stadium edhe pse në Wembley lejohet gjithmonë.

Sigurimi i stadiumit nuk mund të garantonte siguri nëse ai do të ishte prezent në shkallet e stadiumit.

Ai u la jashtë edhe pse kishte pagur biletën 35 funte dhe shumë para për rrugën.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...