Humbi ndaj Genoas, Ribery befasoi të gjithë me veprimin e tij pas ndeshjes!

Futboll

Humbi ndaj Genoas, Ribery befasoi të gjithë me veprimin e tij pas ndeshjes!

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 20:08
Ribery

"Nuk është e vërtetë se Ribery është vetëm një blerje mediatike!". Joe Barone, krahu i djathtë i presidentit të Fiorentinas, Commisso, ka zbuluar një prapaskenë mbi futbollistin francez, që pak nga pak po kapën formën e tij më të mirë, edhe pse është në vitet e fundit të karrierës.

"Mund të kishim marrë të tjerë, por donim atë, për faktin se ka eksperiencë dhe është lider, veç karizmatik! Për t'iu treguar se kush është Ribery, po flas për sjelljen e tij pas humbjes me Genoan në kampionat. Qëndroi deri në mesnatë duke u stërvitur në qendrën stërvitore për të nxjerrë inatin e tij dhe mërzinë!".

Fiorentina luan ndeshjen e tretë të kampionatit ndaj Juventusit të Cristiano Ronaldos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat