Zidane në telashe - Bota Sot
Zidane në telashe

Futboll

Zidane në telashe

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 14:46
Modriç

Nuk ka paqe për Real Madridit sa u përket dëmtime. Trajneri Zinedine Zidane nuk do të ketë në dispozicion për një kohë të pacaktuar kroatin Luka Modriç.

Mesfushori, sikurse lexohet në komunikatën e klubit mbretëror, është i detyruar të qëndrojë në infermieri për shkak të një dëmtimit të muskulit të kofshës së djathtë.

Modric është thjesht mungesa e radhës për Real Madridin, që vazhdon të presë riaftësimet e emrave të tillë si Asensio, Mendy, Jovic, Courtois, Rodrygo, Hazard, Brahim, James dhe Isco.

Fati i “Los Blancos” është që në ndeshjen e radhës do të presë Levanten në “Santiago Bernabeu” dhe përtej mungesave nuk mund të ketë justifikim për mungesën e mundshme të fitores ndaj një kundërshtari të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...