Rebic: Milan mund të më startojë - Bota Sot
Rebic: Milan mund të më startojë

Futboll

Rebic: Milan mund të më startojë

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 20:21
Ante Rebic

Anëtari i ri i Milan, Ante Rebic, beson se është gati për sfidën e re.   

Rebic beson se është krejtësisht gati për të luajtur me ‘Rossoneri’ pas transferimit të tij nga Eintracht Frankfurt.

Kroati ishte transferimi i vonshëm i Milan gjatë verës, duke ndërruar skuadrat me Andre Silva, në ditën e fundit të merkatos.

“Dua t’i falënderojë të gjithë pasi jam këtu. Është ëndërr për mua që të jem në këtë skuadër. Kam bërë disa stërvitje me skuadrën dhe shpresoj se mund të kem sezon të mrekullueshëm” ka thënë Rebic.

“Shpresoj se Milan fiton. Nuk e di si do të paraqitem nëse luaj, por unë shpresoj se skuadra fiton derbin” ka shtuar tutje.

“Ndihem gati. Mund të startojë, por varet nga trajneri” ishin fjalët e mesfushorit ofensivë.

Milan do të ketë testin e vështirë kundër rivalit lokal, Inter, të cilët e kanë nisur mjaft mirë edicionin e ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...