Valverde trondit tifozët për Messin - Bota Sot
Valverde trondit tifozët për Messin

Futboll

Valverde trondit tifozët për Messin

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 08:23
Lionel Messi

Lionel Messi mund të humbasë ndeshjen e parë të Barcelonës në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve sipas menaxherit Ernesto Valverde.

Gjysmëfinalistët e sezonit të kaluar do të kërkojnë të fillojnë sezonin e tyre të ri evropian me një fillim të mbarë, por do të përballen me një udhëtim të ndërlikuar te Borussia Dortmund plus nuk do të llogaritin në yllin kryesor të skuadrës.

Messi humbi miqësoret e fundit të Argjentinës, përfshirë fitoren mbresëlënëse 4-0 kundër Meksikës, si dhe fillimin e sezonit të ri në La Liga.

Ai gjithashtu nuk do luajë në takimin e sotëm ndaj Valencias.

“Unë nuk jam mjek, por duket se plaga u hap pak dhe kjo na bëri më të kujdesshëm”, tha Valverde në konferencën e tij para ndeshjes.

“Në lidhje se kur mund të kthehet, nuk e di nëse do të jetë e martë apo mbase më vonë. Nuk dua të them asgjë për të ulur pritjet, por do të jetë e vështirë për të martën”, deklaroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...