Mbyllet pjesa e parë, Real Madrid i jep leksion Levantës - Bota Sot
Mbyllet pjesa e parë, Real Madrid i jep leksion Levantës

Futboll

Mbyllet pjesa e parë, Real Madrid i jep leksion Levantës

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 14:01
Real Madrid -Levantes

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen mes Real Madridit dhe Levantes.

Skuadra e Zinedin Zidane është duke i dhënë leksion kundërshtarëve, pasi që rezultati pas pjesës së parë është 3:0 në të mirë të Realit.

Serinë e golave për mbretërit e hapi Benzema, i cili shënoi në minutën e 25-të pas asistimit të Carvajal. Mirëpo kjo nuk ishte e gjitha nga franvezi, pasi ai arriti ta gjejë edhe golin e dytë në minutën e 31-të të ndeshjes.

Ndërsa për rezultatin final të pjesës së parë shënoi, Casemiro pas një aksion shumë mirë të ndërtuara nga futbollistët e drejtuar nga Zinedine Zidane./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...