Fitorja e parë e Shkëndijes në Maqedoninë e Veriut  - Bota Sot
Fitorja e parë e Shkëndijes në Maqedoninë e Veriut 

Futboll

Fitorja e parë e Shkëndijes në Maqedoninë e Veriut 

Nga: Kemajl Goca Më: 14 shtator 2019 Në ora: 16:59
Fitorja e parë e Shkëndijes në Maqedoninë e Veriut 

Kampioni në fuqi, Shkëndija nga Tetova, pas një barazimi e tri humbjeve shijoi fitoren e parë në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut në futboll.

Tetovarët si vendas e mposhtën me rezultat 3:0 Rabotniçkin nga Shkupi, në kuadër të javës së pestë.

Shkëndija këndellet, megjithatë pas shkarkimit të trajnerit Qatip Osmani.

Kreatorë të fitores së Shkëndijes janë futbollistët Junior që shënuan në minutën e 19-të, Alimi në atë të 37-tën dhe Totre (90’). Shkëndija ngritët në vend të pestë me 4 pikë, ngec për 9 sosh nga lideri Akademija Pandev dhe Rabotniçki është i fundit (i dhjeti) me 3 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...