Lampard befason me fjalët për Abraham pavarësisht het-trikut - Bota Sot
Lampard befason me fjalët për Abraham pavarësisht het-trikut

Futboll

Lampard befason me fjalët për Abraham pavarësisht het-trikut

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 21:08
Tammy Abraham

Frank Lampard do të jetë më i ashpër se kurrë në Tammy Abraham pasi sulmuesi i Chelseat shënoi një het-trik në fitoren 5-2 ndaj Wolves të shtunën.

Abraham është golashënuesi më i mirë në Premierligë, duke shënuar tre herë në ‘Molineux’, pas dy golave kundër Norwich City dhe Sheffield United duke e çuar në 7 numrin e golave të shënuar këtë edicion.

21-vjeçari, i cili ishte i huazuar te Bristol City, Swansea City dhe Aston Villa në tre vitet e kaluara, tha pas ndeshjes se shpreson ta bëjë 2019/20-ten si “sezonin tim”, përcjell lajmi.net.

“Ndjeva se duke ditur aftësitë e tij dhe duke e parë atë në Championship ku kaloi dy sezone të shkëlqyera dhe në Premierligë, ndjeva se ishte më shumë se koha që ai të kishte mundësinë e tij”, tha trajneri i Chelseat Lampard për Abraham.

“Ai duhej ta tregonte atë në para-sezon dhe në fillim të sezonit, kështu që ai filloi te Manchester United”.

“Unë kam konkurrencë në atë pozicion. Unë definitivisht nuk dua të flas rreth Giroud dhe Batshuayi sepse ne kemi nevojë për ta gjithashtu dhe Batshuayi dukej i mprehtë kur ai hyri dhe Oli gjithmonë jep diçka të një niveli të lartë, kështu që varet nga Tammy për ta treguar atë”.

”Tashmë do të jem me i ashpër me Abraham, do t’i kërkojë gjëra të reja”, tha ish-mesfushori anglez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...