‘AS’: Klopp dhe Van Dijk në radarin e gjigantëve të La Liga - Bota Sot
‘AS’: Klopp dhe Van Dijk në radarin e gjigantëve të La Liga

Futboll

‘AS’: Klopp dhe Van Dijk në radarin e gjigantëve të La Liga

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 08:01
Klopp dhe Van Dijk

Real Madrid dhe Barcelona janë kërcënimi i radhës për skuadrën e Liverpool.

Raportimet e fundit në mediet britanike dhe ato spanjolle flasin për një interesim të Barcelonës dhe Real Madridit për dyshen e Liverpool, Van Dijk e Klopp.

‘AS’ shkruan se dy gjigantët spanjoll do të tentojnë të nënshkruajnë me Jurgen Klopp dhe Virgil van Dijk.

Dy skuadrat kanë parë standardet e tyre tek bien në fillim të këtij sezoni dhe ka shqetësime se statusi i tyre si forcë kryesore në Evropë nuk do të qëndrojë për shumë gjatë.

Klopp është dëshira e parë e këtyre dy skuadrave, pasi gjermani ka ngritur në një tjetër nivel skuadrën nga ‘Anfield’, pas triumfit në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

Kurse, holandezi Van Dijk ‘rinovoi’ mbrojtjen e Liverpool, e cila sezonin e kaluar ishte më e mira në Premierligë, me vetëm 22 gola të pësuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...