Busquets: Suarez, sulmuesi më i mirë në botë - Bota Sot
Busquets: Suarez, sulmuesi më i mirë në botë

Futboll

Busquets: Suarez, sulmuesi më i mirë në botë

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 10:36
Sergio Busquets ka thënë vetëm fjalë të mira për bashkëlojtarin, Luis Suarez

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets ka thënë vetëm fjalë të mira për bashkëlojtarin, Luis Suarez.

Suarez në ndeshjen ndaj Valencias, hyri si zëvendësues dhe arriti të shënoj dy gola.

Për këtë gjë ka folur edhe spanjolli duke e quajtur sulmuesin sulmuesi më i mirë në botë.

“Është sulmuesi më i mirë në botë. Na jep dëshirën për fitore. Kjo ka shumë rëndësi për ne pasi pikët janë të fituara me anë të golave”, deklaroi ai.

Barcelona këtë të martë do të jetë mysafirë i Dortmundit në kuadër të grupeve së Ligës së Kampionëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...